המה והאיך של הטיפול העצמי בעור

1. ניקוי – בוקר וערב אין זה משנה מה סוג עורך, הניקוי תמיד ראשון. רק בעור נקי יכולים כל תכשירי הטיפוח להיספג ולפעול את פעולתם המיטבית. אך חשוב מאד שתכשיר  הניקוי יהיה מותאם לעור ולא יגזול ממנו לחות והגנה. אם עורך רגיל עד יבש, במקרים מסוימים גם עור מעורב, מומלץ תרחיץ ניקוי עדין Belle de Jour. אחרי שהנחת ומרחת אותו על הפנים, יש להרטיב הידיים ולעסות את הפנים בעדינות. ניתן להסיר עם ספוגית רטובה או לשטוף במים. בתנאי חוץ אפשר להסתפק גם בניגוב הפנים בטישו ללא שטיפה.

אם עורך רגיל או מעורב עד שמן,  ניתן לנקות בסבון-על מוצק שהותאם לך אישית. יש להרטיב  את הפנים במים, לסבן  את הידיים ואיתן את הפנים. אם עורך שמן, סובל מאקנה או קומדונים, מומלץ להשאיר את הסבון על פניך  עד 2 דקות. ישלשטוף היטב בהרבה מים עד להסרה.

2.  רענון ואיזון החומציות – המים הקשים בארצנו אגרסיביים מדי לעור הפנים. אחרי הניקוי מומלץ להשתמש במים זכים ואיכותיים או בתרסיס מי צמחים Aura Moist שהופרדו בקיטור מהשמנים הארומטיים שבצמח ועל כן מתחלבים עם העור ועם התכשירים באופן מושלם, ליצירת תחושת רכות ולחות. חשוב במיוחד אחרי שימוש בסבון, לאיזון ה – PH של העור (ממים או מתרסיס הריענון) . אלה משמשים גם כריענון באמצע היום בכל עת שמרגישים צורך בכך. אחרי שטיפת הפנים, להספיג את עודפי המים ולרסס את התכשיר על העור.

 

 

 3. הזנה – גם אם עורך מעורב עד שמן, מתישהו בשנות העשרים אזורים מסוימים בפנים או בצוואר מתחילים להזדקק לסרום המותאם לך אישית. בבוקר ובערב, אחרי ניקוי העור, יש לפזר טיפות אחדות על עור לח קימעה ולהספיג בתנועות עיסוי, החל מהעור שמתחת לעיניים, בשיפולי אזור ההבעה של הלחיים כלפי מעלה והחוצה, על הצוואר בתנועות ליטוף כלפי מטה, וסביב העיניים בטפיחות עדינות באמצעות הזרתות, מהחוצה פנימה, ללא תנועת משיכה ומתיחה. עכשיו עורך מוכן למריחת  קרם לחות וקרם עיניים והתענגות על מגע ומראה חלק וענוג.

הסרום הינו תכשיר מרוכז ויש צורך במעט מאר. ניתן לרקוח אותו בהתאמה אישית לעורך וצרכיו המיוחדים.

4. לחות – קרם יום / לילה – בוקר וערב, אחרי מריחת הסרום, יש למרוח על הפנים קרם לחות המותאם לך אישית. בכל סוגי קרם הלחות של נביטה ניתן להשתמש בבוקר ובערב. אם ברשותך קרם לילה, יש להשתמש בו בלילה בלבד, או להימנע מיציאה לאור השמש. בקרמים ללילה יש רכיבים לחידוש תאי, תיקון נזקי שמש והבהרת פיגמנטציה שאינם מתאימים לשימוש באור השמש.

5. לאזור שסביב העיניים– אחרי הספגת הסרום, יש להניח עליו קרם עיניים, שנועד לעור העדין שסביב העיניים, השונה בטיבו

רק עם ארנב,
לא קונה בלעדיו!!

מהעור של שאר הפנים – הוא דקיק יותר, נוטה ליובש, כמעט נטול בלוטות חלב ובדרך כלל הראשון להתקמט. אין למתוח את העור שסביב העיניים – להניח בתנועות טפיחה עדינות  על העפעפיים העליונים מבפנים כלפי חוץ ועל התחתונים מזווית העין החיצונית פנימה,  רצוי באמצעות הזרתות והאצבע הסמוכה, שתנועתן רכה.

_

6. טיפולים מיוחדים לחידוש העור – מסיכות אנזימטיות לפילינג ביולוגי – פעם עד שלוש פעמים בשבוע – לטיהור הנקבוביות, הסרת תאים מתים, האצת התחלפות התאים ונביטה של תאים חדשים, לשיפור ייצור הקולאגן. אחרי  הטיפול משתפרת פלאים ספיגת התכשירים האחרים והשפעתם   ומתעצמת. זהו טיפול יופי שמשפר מיד את צחות העור, לגוון אחיד ומגע קטיפתי, מומלץ לפני יציאה בערב, או לפני השינה, להתחדשות מוגברת במשך הלילה.

אם עורך נורמלי, מעורב או יבש, מומלץ להניח על פנייך ערב בשבוע את מסיכת הפילינג על עור מנוגב למשך לחמש עשרה עד עשרים דקות. יש להימנע מהאזור שסביב העיניים. אפשר למרוח סביב העיניים סרום כשכבה מבודדת, תוך כדי הענקת טיפול הזנה. מומלץ לנוח, בשכיבה או ישיבה נוחה ואפילו להתפנק באמבט ולהרפות את שרירי הפנים, אך אם זמנך קצר ניתן לנצל את זמן פעילות המסיכה למקלחת. להסיר באמצעות ספוגית או צמר גפן במים פושרים. אחרי הסרת המסיכה, כשהעור נקי וסופג יותר מהרגיל,  זה הזמן להרעיף עליו חומרי הזנה ולחות. כשיש צורך להביא לשינוי ניכר במצב העור, אחרי מחלה, תקופה של לחץ או בתקופת המעבר בין העונות, מומלץ לעשות את הטיפול פעמיים בשבוע למשך 21 יום, משך מחזור התחלפות התאים.

אם עורך שמן ויוצאים פצעונים, מומלץ להשתמש במסיכה מסדרת Pure Balance  לפחות פעמיים בשבוע, ואם המצב אקוטי להניח אפילו מדי ערב על אזור הפצעונים.

יש לרחוץ את הפנים בסבון, לנגב את העור ולמרוח את המסיכה, תוך הימנעות מאזור העיניים, ולהסיר עם ספוגית או צמר גפן טבולים במים פושרים. כדאי לזכור שגם העור המעורב והשמן זקוקים ללחות והגנה.

אם עורך מעורב באופן שאזורים מסוימים בפנים שמנוניים ומוציאים פצעונים ואילו האחרים יבשים, מומלץ למרוח מסיכה שונה המותאמת לכל אזור. ניתן להשיג ערכת מסיכות אנזימטיות חסכונית לעור מעורב.

תקציר סדר הפעולות:

  1. ניקוי בתרחיץ או סבון
  2. תרסיס רענון – אחרי ניקוי וספיגת עודפי המים
  3. סרום הזנה – למרוח מעט טיפות על עור קצת רטוב (מתרסיס או מים) על כל הפנים, להוציא אזורים שמנוניים
  4. לחות – קרם לחות על פנים וצוואר וקרם עיניים לאזור סביב העיניים
  5. מסיכות פילינג – בערב אחרי ניקוי והספגת המים, אחרי ההסרה לעשות את פעולות 2-4

התאמה אישית

כמו שאר מוצרי נביטה, תכשירי סדרת Selfie לרקיחה בהתאמה למצב עורך וצרכיו המיוחדים.

לנוחותך שאלון לאבחון עור אישי

רוצה להיות נסיינית של מוצרי נביטה? מלאי את השאלון לאבחון עור ונשלח לך טופס הצטרפות.

השארת תגובה