טיפ טיפוח – שיגרת הטיפול העצמי בעור

המה והאיך של הטיפול העצמי בעור

1. ניקוי – בוקר וערב תנאי לספיגה מיטבית של שאר תכשירי הטיפוח.  חשוב שתכשיר  הניקוי ינקה היטב אך לא יגזול מהעור לחות והגנה.

 Belle de Jour לעור רגיל, יבש או מעורב – תרחיץ ניקוי עדין. למרוח על הפנים, להרטיב הידיים ולעסות את הפנים בעדינות. ניתן להסיר עם ספוגית רטובה או לשטוף במים. בתנאי חוץ אפשר להסתפק גם בניגוב הפנים בטישו ללא שטיפה.

לעור מעורב עד שמן,  סבון-על מוצק המותאם לך אישית. להרטיב  את הפנים במים, לסבן  את הידיים ואיתן את הפנים. אם עורך שמן, סובל מאקנה או קומדונים, מומלץ להשאיר את הסבון על פניך  עד 2 דקות. יש לשטוף היטב בהרבה מים עד להסרה.

2. רענון ואיזון החומציות –   המים הקשים בארצנו אגרסיביים מדי לעור הפנים. אחרי הניקוי מומלץ להשתמש בתרסיס מי צמחים Aura Moist שהופרדו בקיטור מהשמנים הארומטיים שבצמח ועל כן מתחלבים עם העור ועם התכשירים באופן מושלם, ליצירת תחושת רכות ולחות. חשוב במיוחד אחרי שימוש בסבון, לאיזון ה – PH של העור אלה משמשים גם כריענון באמצע היום בכל עת שמרגישים צורך בכך. אחרי שטיפת הפנים, להספיג את עודפי המים ולרסס את התכשיר על העור.

 3. הזנה – גם אם עורך מעורב עד שמן, מתישהו בשנות העשרים אזורים מסוימים בפנים או בצוואר מתחילים להזדקק לסרום הזנה. בבוקר ובערב, אחרי ניקוי העור, יש לפזר טיפות אחדות על עור לח קימעה ולהספיג בתנועות עיסוי, החל מהעור שמתחת לעיניים, בשיפולי אזור ההבעה של הלחיים כלפי מעלה והחוצה, על הצוואר בתנועות ליטוף כלפי מטה, וסביב העיניים בטפיחות עדינות באמצעות הזרתות, מהחוצה פנימה, ללא תנועת משיכה ומתיחה. הסרום הינו תכשיר מרוכז ויש צורך במעט מאר.

4. לחות – קרם יום / לילה – בוקר וערב, אחרי מריחת הסרום, יש למרוח על הפנים קרם לחות המותאם לך אישית. בכל סוגי קרם הלחות של נביטה ניתן להשתמש בבוקר ובערב. אם ברשותך קרם לילה, יש להשתמש בו בלילה בלבד, או להימנע מיציאה לאור השמש. בקרמים ללילה יש רכיבים לחידוש תאי, תיקון נזקי שמש והבהרת פיגמנטציה שאינם מתאימים לשימוש באור השמש.

5. לאזור שסביב העיניים– אחרי הספגת הסרום, יש להניח עליו קרם עיניים, שנועד לעור העדין שסביב העיניים, השונה בטיבו מהעור של שאר הפנים – הוא דקיק יותר, נוטה ליובש, כמעט נטול בלוטות חלב ובדרך כלל הראשון להתקמט. אין למתוח את העור שסביב העיניים – להניח בתנועות טפיחה עדינות  על העפעפיים העליונים מבפנים כלפי חוץ ועל התחתונים מזווית העין החיצונית פנימה,  רצוי באמצעות הזרתות והאצבע הסמוכה, שתנועתן רכה.

רק עם ארנב,
לא קונה בלעדיו!!

6. טיפולים מיוחדים לחידוש העור – מסיכות אנזימטיות לפילינג ביולוגי – פעם עד שלוש פעמים בשבוע – . אחרי  הטיפול משתפרת פלאים ספיגת התכשירים האחרים והשפעתם   ומתעצמת. זהו טיפול יופי לגוון אחיד ומגע קטיפתי, מומלץ לפני יציאה בערב, או לפני השינה, להתחדשות תאית במשך הלילה.

אם עורך נורמלי, מעורב או יבש, מומלץ להניח על פנייך ערב בשבוע את מסיכת הפילינג על עור מנוגב למשך לחמש עשרה עד עשרים דקות. יש להימנע מהאזור שסביב העיניים. אפשר למרוח סביב העיניים סרום כשכבה מבודדת, תוך כדי הענקת טיפול הזנה. להסיר באמצעות ספוגית או צמר גפן במים פושרים. מומלץ לעשות את הטיפול פעמיים בשבוע למשך 21 יום, משך מחזור התחלפות התאים.

אם עורך שמן ויוצאים פצעונים, מומלץ להשתמש במסיכה מסדרת Pure Balance  לפחות פעמיים בשבוע, ואם המצב אקוטי להניח אפילו מדי ערב על אזור הפצעונים.

יש לרחוץ את הפנים בסבון, לנגב את העור ולמרוח את המסיכה, תוך הימנעות מאזור העיניים, ולהסיר עם ספוגית או צמר גפן טבולים במים פושרים. יש לזכור שגם העור המעורב והשמן זקוקים ללחות והגנה.

אם עורך מעורב באופן שאזורים מסוימים בפנים שמנוניים ומוציאים פצעונים ואילו האחרים יבשים, מומלץ למרוח מסיכה שונה המותאמת לכל אזור, ניתן להשיג ערכת מסיכות אנזימטיות חסכונית