לגוף – הזנה מוגברת עם נוגדי חמצון

טיפוח עור הפנים לא פעם הופך לטבע שני, בעוד שעור הגוף נזנח ונשכח.

תופעה אפילו יותר נפוצה, השקעה רבה במוצרים לפנים ואילו לגוף הסתפקות במשהו "הכי פושטי", שיהיה.

למה לא מומלץ בלי?

בדרך כלל לא מוותרים על הניקיון, מתקלחים ורוחצים את הגוף במים וסבון, צירוף שבהכרח פוגע בשכבת השומן הטבעי של העור ועל כן מייבש אותו. אם נצרף לכך את השמש ואת היובש באוויר גם בבתים הממוזגים, נקבל מצב לא מאוזן שבו העור רק מאבד לחות, נעשה יבש, רפוי ומזדקן טרם זמנו, ולפעמים גם מגורה ומעקצץ מתחת לבגדים. אצל בעלי החיים, יונקים וגם עופות, הניקוי בא קומפלט עם חומרי סיכה והגנה הנמצאים ברוק, אז אם כך גם אצלנו!

למה "פושטי" לגוף פשוט לא עובד?

שטח פני העור של הגוף הוא עצום, והוא למעשה האיבר הגדול ביותר בגופנו.  בניגוד לאמונה הרווחת, העור כן חדיר וסופג את כל הדברים הטובים אך גם את הכימיקלים המזיקים שבתכשירים שאנו מורחים, ובשל השטח הגדול, הכמויות המצטברות הן עצומות ורבות השפעה. בתכשירים זולים אפשר למצוא שמן מינרלי, המתורגם בגוף לאסטרוגן ומשבש את המאזן ההורמונלי, חומרי בישום רעילים ואלרגנים המשמשים בתעשיית הצבע, חמרי שימור כגון פארבנים ונגזרות של פורמלין החודרים למחזור הדם ומצטברים בכבד. בנוסף, לטווח הארוך התכשירים הללו לא רק שאינם מגבירים את חיוניות העור אלא הורסים את ההגנות הטבעיות שלו ועלולים לחשוף אותו לאקזמות, אלרגיות ושינויי פיגמנט – למשל המשמרים ממשפחת הפארבנים, גורמים לסדקים מיקרוסקופיים בעור המאיצים את הזדקנות הרקמות.

שימושים ותועלות אפשריים נוספים של תכשירים לגוף

ניתן להשתמש בתכשירי הלחות וההזנה לגוף לתועלות נוספות, באמצעות תמציות צמחים ושמנים ארומטיים איכותיים, למשל:

 • איכויות מרגיעות המסייעות לשינה
 • איכויות מעוררות ומרוממות מצב רוח
 • לטיפול ומניעת צלוליט
 • למניעה וטיפול בסימני מתיחה
 • משחות להחלמה וריפוי צלקות (של ניתוח קיסרי, כוויות ונשיכות של כלבים)
 • לטיפול באקזמות וגירויים
 • איכויות מעוררות חושים מפורמולת "טנטרה", עם תערובת צמחי מרפא ארומטיים בעלי השפעה מחזקת ומאזנת על הורמוני המין ומערכת הרביה

איזה סוג תכשיר מתאים לי?

התכשירים באים במגוון של מרקמים וצורות, וזה בהחלט עניין של העדפה. ניתן להזמין תכשיר הזנה ולחות המדויק והנכון לך בהתאמה אישית, במרקם הרצוי, בריח המועדף ובהשפעות המתאימות לך ולעורך.  אשמח לקבל את העדפותיך האישיות דרך שאלון אבחון עור

קרם גוף – במרקמים שונים מהקל אל הכבד, על הסקלה שבין לחות להזנה – עכשיו גם על בסיס חמאת קקאו אבל קליל ונספג, בניחוח המועדף עליך.

שמן גוף – מומלץ למרוח אחרי הרחצה על עור לח, כי אז השמן מתחלב עם המים ונספג היטב בעור. יש המעדיפים את השמן כי אינו מותיר שום מעטה קרמי על העור.

חמאת גוף עשירה ומפנקת שהכנתי לאמא
חמאת גוף מפנקת שהכנתי לאמא, עשירה בחמאת קקאו, חמאת אבוקדו וקוקוס אורגניים, עם ארומת תפוז ונגיעות וניל ופרחי שדה

חמאת גוף –  מזינה ועשירה, מומלצת במקרים של עור יבש מאד ולאזורים יבשים כגון מרפקים, מעניקה תחושה מפנקת ביותר. רוב חמאות הגוף המצויות בשוק מכילות סיליקונים, peg (פוליאתילן גליקול), מבשמים וצבע. לעומת זאת אלה של נביטה מכילות חמאות מהצומח, כגון חמאת קקאו, חמאת מנגו, חמאת שיאה וקוקוס אורגניים, שמנים וויטמינים – בקיצור פשוט לאכול אותן!!

חלב גוף וג'ל גוף – כשמעדיפים משהו קליל ואוורירי. אחרי ולפני ספורט, לאנשים מזיעים.

ספרי לחות לגוף – נפלא לקחת בארנק ולהתיז במשך שעות היום, בעיקר בקיץ

קרם ידיים – ניתן להכין בגירסה טיפולית לאנשים עם ידיים מתקלפות ויבשות, וגם לטיפול במקרים של אקזמות שונות. אפשר גם להכין קרם להגנה לעובדים עם הידיים וכסוג של "כפפה", גם מתחת לכפפות.

קרם רגליים – יותר כבד מקרם ידיים, טוב לטיפול בעור קשה ויבש ולציפורניים. ניתן להכין קרמים מיוחדים לסוכרתיים ואנשים הסובלים מוורידים ונפיחות.

טיפים:

 • מומלץ להתמרח אחרי המקלחת, כשהעור מעט לח
 • לספיגה מיטבית, כדאי לחמם מעט את התכשיר בין הידיים ולמרוח אותו בטמפרטורה הקרובה לזו של הגוף
 • לזכור את האזור המוזנח בדרך כלל של המחשוף, שנופל בין הכסאות, נדמה שזה לא פנים וזה לא בדיוק גוף.. אבל זה שלך
 • נגישות – להניח מיכל קרם מזין ליד המיטה ולהתמרח לפני השינה, ליד הכיור במטבח ולהתמרח לפני ואחרי מגע במים וחמרי ניקוי, וכמובן רצוי שיהיה גם בתיק
 • חשוב להתרחץ בסבון שאינו מייבש את העור, אלא מעניק לו ניקוי עדין ומרווה בלחות, כגון אחד מסבוני-העל של נביטה כגון CalenduLove

באפשרותך לקבל תכשיר הזנה לגוף שנרקח במיוחד בשבילך בהתאמה אישית,   מומלץ למלא שאלון אבחון עור כדי לדייק אותו עבורך.

רק עם ארנב,
לא קונה בלעדיו!!