רקיחת מוצרי טיפוח טבעיים

את הרגישות לחומרים התחלתי לחוות באמצע הטיפש-עשרה  – רגישות למה  שנכנס לגוף, בין אם במזון או על פני העור. תכשירים שהנחתי על פני נתנו לי הרגשה שהעור לא נושם, אחרים גרמו לי לצריבה בעור או בעיניים, ולפעמים לטעם מר בפה. ההרגשה היתה שאני מורחת עלי "ג'אנק פוד". ואז, בעיצומה של הפאניקה מכל פצעון והמודעות להזדקנות העור (בגיל 16!!), התגלגלו לידי במקרה ספרים עם מתכונים עתיקים לתכשירים טבעיים מרחבי העולם. התחלתי לנסות לרקוח אותם, וניסיתי אותם על עצמי. היום אני יודעת כמה אנחנו נוטים לשכוח שהעור הוא איבר נושם וסופג. החומרים שנספגים דרכו לגוף ולמחזור הדם משפיעים על ההורמונים, על מערכת העצבים, ובעצם על כל המערכות, ולפעמים גורמים לאלרגיות שמופיעות רק אחרי שימוש מתמשך בהם. קצת באיחור גיליתי שגם עור ידי רגיש במיוחד. דירה מקסימה, אך מאוד מוזנחת, ששמחתי כל כך לשפץ אותה במו ידי, הותירה אותן בטראומה – למרות השימוש בכפפות, הידיים האדימו, העור התקלף, וזמן ממושך לא יכול לשאת שום חומר תעשייתי; סבונים, משחות וקרמים קנויים רק החמירו את המצב. המציאות, שוב, אילצה אותי לייצר לעצמי את הפתרונות. כשעברתי לשימוש בתכשירים טבעיים שהכנתי לעצמי, השתפר עור הידיים עד שהחלים לחלוטין. במשך שנים רקחתי מוצרים לעור עבורי ועבור הקרובים לי, ועדיין לא עלה בדעתי להפוך את זה לעיסוק וייעוד.

בשנת 2001, כשפתחתי את הקליניקה לטיפול הוליסטי, קרה שהצעתי למטופלים גם את המוצרים שאני רוקחת, והתגובות היו נפלאות. וכך הגעתי ללימודי רפואת הצמחים, ארומתרפיה ורוקחות טבעית, שביססו והעשירו את הידע שכבר נרכש מתוך התנסות מעשית של שנים.

האני מאמינה שלי: •    שימוש בחומרים טבעיים איכותיים בריכוזים גבוהים. •    הימנעות משימוש בכימיקלים המשמשים בתעשיית הקוסמטיקה גם במותגים הנחשבים "טבעיים", וכמובן בלי שום חומר שעבר ניסויים בבעלי-חיים. •    "אפקט הנביטה" –  שימוש קבוע בחומרים ויטליים מביא להתחלפות תאים מואצת והתחדשות הרקמות כמו בעור צעיר ללא צורך בטיפולים אגרסיביים ופרוצדורות יקרות. •    הפקת מרב היתרונות מתכונותיו של כל צמח על ידי שילוב תוצרים  מחלקיו השונים (עלים, פרחים, פרות, עלים ושורשים, שרפי עצים) בצורות ההפקה שונות, לחומרים המסיסים בשומן והמסיסים במים (השריה ומיצוי, הפקה בקיטור של שמנים ארומטיים ומי הצמח, בישול וטחינה של חלקיו השונים) •    התאמה למשתמש/ת, רקיחה "בתפירה אישית"

תוך התחשבות במצב העור המסוים בזמן נתון, בעונת השנה, ובהעדפות הריח והמרקם.

טיפול בשיטת נביטה

מזה שמונה-עשרה שנה אני מטפלת באנשים בקלינקה, עם זאת ריפוי מכאובים ומדווים במגע ידיים היה עבורי עניין שבשגרה עוד בשנות ילדותי – מבוגרים ובני גילי מסביבי קלטו את העניין, ביקשו וקיבלו ממני בשמחה טיפולי מגע לגב תפוס, ראש כואב, ברכיים או רגליים דוויות. כל זה נראה מבחינתי מובן מאליו, חלק מהחיים ולא קשור לייעוד המקצועי שלי. בשנת 99 פגשתי בבית חברים אישה שסבלה ממועקה בתוך תהליך גמילה כואב משימוש בסמים. כשהחזקנו ידיים אמרה שחשה זרמים מכפות ידיי עוברים אליה, ולאחר שעה קלה הרגישה שחרור מהמועקה. גם אני חשתי בזרימה שעליה דיברה. החוויה עוררה אותי לחפש מקום שבו אלמד להכיר וליישם את היכולת הזו, חיפשתי מורה לרייקי. בחיים כמו בחיים המורה הופיעה – למדתי רייקי 1, 2, ו- 3 ורייקי מאסטר אצל עדנה ואדם צוורלינג. באותן שנים עבדתי כקופירייטרית במשרד פרסום גדול שהעסיק יותר מתשעים איש, ביניהם תמיד היה מי שנזקק להקלה מכאבים ומתחים. חברי לעבודה ביקשו ממני טיפולים בזמן העבודה כמעט על בסיס יומי. התחלתי לטפל בקליניקה בימי שישי, תוך שילוב רייקי בטיפולי מגע ועיסוי הטבועים בי מילדות. יותר ויותר התבהר לי שזו בעצם המשרה האמיתית שלי. עזבתי את עבודתי בבראנז'ה של הפרסום ופתחתי קליניקה משלי, שבה התפתחה שיטת נביטה. במשך הזמן התעשרה קופסת הכלים – למדתי וקרניו סקראל (פיזיותרפיה קרניאלית) במכון אפלג'ר, שטיפה אנרגטית בשיטת נאדר בוטו, ו -EMF , טיפול בשדה המגנטי של האדם, התמקדות (פוקוסינג), וגם גם תטא הילינג. כל אלה נאספו והתגבשו לגישה טיפולית המכוונת לנוכחות מלאה של התודעה בתוך הגוף, ביטול ההפרדה המלאכותית בין גוף ונפש, שהם למעשה מהות אחת. החוויה ממשית ומתקנת גם לאנשים המתלוננים על "הרעלת ניו-אייג" ורתיעה קשה מגל הרוחְניקיות השוטף את מקומותינו. התחושה המורגשת הזאת היא  בעיני המפתח לטיפול שבאמת עובד – האדם מצליח לגעת בעצמו במקומות שבהם טמון המכאוב או המעצור ולצידו גם המרפא. קופסת הכלים יכולה להתעשר בשיטות וכלים כאלה ואחרים, אבל הכלי האחד שתמיד נוכח ולעולם אינו מכזיב הוא תשומת לב מרפאת. תשומת לב מרפאת מתחברת למקורות כוח החיים התבוני, שתמיד בתוכנו ותמיד ניתן להתחבר אליו, הוא הבורא והמבריא ידו הנסתרת בכל ואין גבול למה שבכוחו לעשות. מעצם נוכחותה תשומת הלב המסוימת הזו יכולה לפוגג כאבים ישנים, לשחרר מאובססיות והתמכרויות, לעורר לחיים ולהביא גם לנביטה של זרעים עתיקים של יצירה ויכולת הטמונים בתוכנו, להצמחת פרחים נפלאים ופירות מתוקים.